Το lapbook των υπολογιστών και της πληροφορικής

Οι Εκπαιδευτικοί Πληροφορικής (ΠΕ86) Ναταλία Θεόκλεια ΓεωργιτζίκηΒασιλική Κάζη και Ειρήνη Ματσαγγούρα δημιούργησαν ένα lapbook για το μάθημα της πληροφορικής στο Δημοτικό.

Κάθε μαθήτρια/θητής ή ομάδα μαθητών έχει το δικό του lapbook σχετικά με όλα αυτά που κάνουμε στο μάθημα από την Α’ Δημοτικού.

Στην παρουσίαση υπάρχει υλικό και θεματολογία για όλες τις τάξεις του Δημοτικού και μπορείτε να επιλέξετε ποιες σελίδες θα εκτυπώσετε και θα δώσετε στους μαθητές.

ΠΗΓΗ: NATALIAGEORGITZIKI.BLOGSPOT.COM (ΕΝΑ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ BLOG ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ)

ΑΔΕΙΑ CREATIVE COMMONS: ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΗΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΧΟΡΗΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΑΤΑΛΙΑ ΘΕΟΚΛΕΙΑ ΓΕΩΡΓΙΤΖΙΚΗ ΜΕ ΑΔΕΙΑ CREATIVE COMMONS ΑΝΑΦΟΡΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ – ΜΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΧΡΗΣΗ

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται.